Middagsbjudning!
Hej! Ska ha ett par vänner på middag imorn och vill bjuda på något spännande och gott, men det står helt stil i huvudet. Finns det nån där ute som sitter inne med några lördags-lyx-recept? :) Tack på förhand!
Vet inte riktigt om, men smörgåstårta är väldigt gott, eller någon god gryta med en kladdkaka som efterätt?
Jag tycker du borde göra en potatisgratäng med sojaköttfärsås och goda grönsaker eller en god grönsakspaj borde passa som middagsbjudning. Håller med Trevor att en kladdkaka vore gott till, man kan lyxa till den med vanligkräm till.
Tack för tipsen :) vi har handlat hem till lasange med sallad, ingen lyx men jag måste ju kunna klara av det ;) och en äppelpaj på det med lite vaniljglass från tofuline. Vad tror ni om det?
Tycker jag låter riktigt gott faktiskt, lägg gärna upp bilder på maten och gärna dina egna recept. 
Det ska jag försöka göra :) tack igen för tipsen.